Haluzická tiesňava

Územie Haluzickej tiesňavy sa nachádza v intraviláne obce Haluzice. Tiesňava je známa aj pod názvami ako Prierva, Haluzický výmoľ či Sprašová súteska. V roku 1963 bola vyhlásená za prírodnú pamiatku so 4. stupňom ochrany. Vznikla hĺbkovou erozívnou činnosťou Haluzického potoka, ktorý sa v prvej fáze zarezal do málo odolných dolomitov a v neskoršej fáze prerazil k ešte menej odolnej vrstve hlinitých bridlíc.

Hrad Beckov

Hrad Beckov sa majestátne týči na 60 metrov vysokom strmom brale nad obcou rovnakého mena neďaleko rieky Váh, kde už od 13. storočia strážil obchodnú cestu, vedúcu Považím. Bol hradom kráľov, mocných veľmožov a rytierov, hradom, ktorý odolal Tatárom aj Turkom. Jeho minulosť je opradená povesťami, ktoré umocňujú romantiku jeho dnešnej podoby.
Zdroj: www.hrad-beckov.sk

Hrad Trenčín

Trenčiansky hrad je národnou kultúrnou pamiatkou a tvorí dominantu mesta Trenčín. Na mieste dnešného hradu stála v predrománskom období rotunda a v období Veľkej Moravy hradisko, ktoré neskôr nadobudlo význam dôležitého a mocného kráľovského hradu. Najznámejším majiteľom hradu bol Matúš Čák Trenčiansky, pán Váhu a Tatier.
Zdroj: www.visittrencin.sk

Hrad Čachtice

Čachtický hrad bol postavený v prvej polovici 13. storočia ako jeden z tzv. strážnych hradov Stredného Považia, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska. Jeho zrúcaniny sa nachádzajú na skalnatom vrchu pri obci Čachtice neďaleko Nového Mesta nad Váhom.
Zdroj: www.cachtice.sk

Paraglidingová škola

V Novom Meste nad Váhom sa nachádza paraglidingová škola, v ktorej nájdeme obchod s výbavou na paragliding. Ponúkajú kompletný paragliding servis, paraglidingové výlety za lietaním do zahraničia a tandemové paragliding lety.
Zdroj: www.paraglidingnm.sk

Menu